Base Plus proszek zasadowy 200 g
 • Base Plus proszek zasadowy 200 g

Base Plus proszek zasadowy 200 g

31,05 zł
Brutto
Ilość
Na stanie
Stan magazynowy:

Do darmowej dostawy brakuje 100,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 100,00 zł
 • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
 • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
 • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Chroń organizm przed skutkami zakwaszenia!

Poczuj się znowu dobrze!

 

PROSZEK ZASADOWY BASE PLUS:

 • pomaga przywrócić i utrzymać równowagę kwasowo-zasadową,
 • poprawia perystaltykę jelit,
 • wspomoaga odchudzanie,
 • oczyszcza organizm,
 • dodaje energii.

 

Co jest przyczyną zakwaszenia?

Badania naukowe dowodzą, że zakwaszenie organizmu jest jedną z głównych przyczyn zachorowań. Komórki nowotworowe dobrze rozwijają się tylko w  środowisku kwaśnym. Brak równowagi kwasowo-zasadowej to skutek pojawienia się kwaśnych produktów metabolicznych, z których neutralizowaniem i wydalaniem organizm sobie nie radzi.

Wiele produktów przemiany materii to kwasy, dlatego nawet w warunkach fizjologicznych istnieje tendencja do zakwaszania ustroju. Choćby niewielkie odchylenia od normy powodują poważne zaburzenia w procesach przemiany materii. Otwierają drogę różnego rodzaju zarazkom, bakteriom i wirusom. Sprzyjają fermentacji pokarmu, powstawaniu drożdży, grzybów i pleśni, które żywią się naszym pożywieniem oraz sprzyjają rozwojowi poważnych chorób. Największy wpływ na równowagę organizmu wywiera nasz styl życia i nawyki żywieniowe.

Dieta przeciętnego Polaka ma niestety efekt zakwaszający! Białko zwierzęce, pasteryzowane produkty mleczne, napoje gazowane, oczyszczone zboża, rafinowany cukier, przetworzone fabrycznie produkty, szybkie dania - wszystko to w znacznym stopniu zakwasza organizm.

Środki konserwujące i dodatki smakowe są również kwasotwórcze. Podobnie alkohol, kawa, herbata, słodycze, czekolady, gotowane owoce, pasteryzowane soki owocowe, dym tytoniowy oraz leki. Stres i pośpiech także powodują powstawanie nadmiaru kwasów.

Dopóki jesteśmy młodzi, nasz organizm radzi sobie z nadmiarem kwasów. W końcu jednak dochodzi do zużycia rezerw i wyczerpania się systemów buforowych. Następuje osłabienie całego systemu i pojawia się kwasica metaboliczna. Nadwyżka kwasów jest magazynowana  w organach i tkankach, a szkodliwe związki zatruwają organizm.

 

Typowe objawy sugerujące zakwaszenie organizmu:

 • nadwaga, częste uczucie zmęczenia i znużenia
 • migrena i bóle głowy
 • zaburzenia snu
 • trudności z koncentracją
 • obłożony język
 • dolegliwości trawienne
 • gorycz lub kwas w ustach
 • utrata apetytu 
 • reumatyzm
 • dna moczanowa
 • bóle mięśni, stawów i kręgosłupa
 • blada i zanieczyszczona skóra
 • cellulit i spadek elastyczności tkanki łącznej
 • obrzęki
 • podkrążone oczy
 • łamliwe włosy i paznokcie
 • wypadanie włosów

 

Jak działa Proszek Zasadowy BASE PLUS?

 

Proszek zasadowy BASE PLUS zawiera specjalnie dobrane składniki, które pomagają w pozbyciu się nadmiaru kwasów i w regulacji procesów metabolicznych. Właściwe proporcje wapnia i magnezu (2:1) oraz forma rozpuszczalnego proszku gwarantują prawidłowe przyswajanie.

W skład Proszku Zasadowego BASE PLUS wchodzą wyłącznie związki mineralne w postaci organicznej (cytryniany wapnia, magnezu i potasu) oraz inulina. To właśnie takie formy minerałów mają istotne znaczenie w neutralizacji kwasów. Mogą one przyjmować jony H+ odpowiedzialne za zmianę pH płynów ustrojowych, a powstałe w ten sposób związki rozkładane są do wody i dwutlenku węgla, a następnie wydalane przez nerki i płuca. Zawarta w preparacie inulina stanowi pożywkę dla przyjaznych bakterii bytujących w jelitach. Poprzez odbudowę prawidłowej flory bakteryjnej jelit i eliminację bakterii gnilnych, w naturalny sposób reguluje ich pracę. Inulina zwiększa przyswajalność składników mineralnych oraz obniża poziom pH w okrężnicy, znacząco zwiększając wchłanianie wapnia. 

Proszek Zasadowy BASE PLUS nie zawiera substancji sztucznych, chemicznych, koloryzujących ani konserwantów. Nie zawiera też sodu, obciążającego nerki. Może więc być stosowany przez osoby z ich schorzeniami, a także - ze względu na brak cukru - przez diabetyków. Zlikwidowanie złogów kwasów wymaga czasu, dlatego proces odkwaszania organizmu przy pomocy Proszku Zasadowego BASE PLUS powinien trwać przynajmniej trzy miesiące i być powtarzany dwa, trzy razy w roku, w zależności od szybkości zakwaszania organizmu. W początkowym okresie wskazane jest stosować proszek dwa razy dziennie. 

 

Proszek Zasadowy BASE PLUS a nadciśnienie i choroby serca?

 

Kwasy powodują uszkodzenie wewnętrznych ścian naczyń krwionośnych, podobnie jak wolne rodniki. Tam, gdzie gromadzą się kwaśne zanieczyszczenia, mają miejsca zaburzenia w krążeniu krwi. Krew staje się gęsta, sklejają się czerwone krwinki. Do narządów nie dociera wystarczająca ilość krwi i tlenu, a to powoduje zakłócenie ich funkcji. W kwaśnym środowisku gęstniejąca krew zatyka kapilary, co prowadzi do wysokiego ciśnienia krwi. Organizm stara się przykleić zlepione cząstki do ścianek tętnic. Utrudnia to przepływ krwi. W ten sposób zaczynają się choroby serca i rozwija miażdżyca. Proszek zasadowy BASE PLUS uzupełnia dietę w wapń, magnez, potas i błonnik, które mają istotny wpływ na utrzymanie prawidłowego pH i ciśnienia krwi. 

 

Proszek Zasadowy BASE PLUS a nadwaga i diety odchudzające?

 

Zbyt duża ilość kwasu w organizmie pozbawia krew tlenu, a bez tlenu przemiana materii ulega spowolnieniu, powodując przyrost wagi, ospałość i co gorsza, fermentację pożywienia oraz rozwój niekorzystnej flory bakteryjnej. W takiej sytuacji pożywienie zamiast wytwarzać energię prowadzi do dalszego zakwaszania organizmu. Przyswajanie składników odżywczych znacznie się zmniejsza, a bez ich wystarczającej ilości nie możemy budować tkanek oraz produkować energii. Organizm za wszelką cenę próbuje zachować równowagę pH, odkładając tłuszcz, tworząc złogi cholesterolu, wypłukując wapń z kości oraz magnez z serca i mięśni, by funkcjonowały jako ochrona przed szkodliwym działaniem kwasów. W kwaśnym środowisku dochodzi do utlenienia cholesterolu, który staje się niebezpieczny, potęgując ryzyko miażdżycy. Obciąża również nadmiernie wątrobę. Diety i kuracje odchudzające stanowią stan wyjątkowy dla organizmu. 

Pharmidea
1
39 Przedmioty

Opis

Uwagi
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci
Skład
Cytrynian potasu, cytrynian wapnia, cytrynian magnezu, inulina.Ilość w dawce dobowej (7 g): Potas - 600 mg, Wapń - 400 mg, Magnez - 200 mg, Inulina - 1076 mgProdukt nie zawiera cukru i może być stosowany przez diabetyków.
Opakowanie
200 g
PKWIU
10.89.19.0

Specyficzne kody

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.